Audi SQ2 Quattro czy Mercedes-AMG GLA 35 4MATIC? Co jest szybsze na mokrym? (wideo)

Małe usportowione crossovery nie cieszą się chyba zbytnią popularnością. Warto jednak sprawdzić, który radzi sobie lepiej w wyścigu na mokrej prostej drodze.

Dziennikarze wybrali dwóch niemieckich reprezentantów tego segmentu w postaci Audi SQ2 oraz Mercedesa-AMG GLA 35. Mamy zatem idealne porównanie napędu Quattro i 4MATIC.

Quattro w Audi RS6 pozwoliło na lepszy start, ale Mercedes-AMG E63 S się nie poddał (wideo)

Audi SQ2 napędza 2.0 litrowa jednostka benzynowa TFSI o mocy 300 koni mechanicznych oraz momencie obrotowym wynoszącym 400 niutonometrów. Napęd przekazywany jest na cztery koła poprzez 7-stopniową przekładnię S-tronic. Według producenta SQ2 przyspiesza do 100 km/h w 4,9 sekundy.

Audi SQ2 Quattro
Audi SQ2 Quattro

Konkurent ze Stuttgartu, czyli Mercedes-AMG GLA 35 4MATIC, również skrywa pod maską jednostkę benzynową o pojemności 2.0 litrów. Moment obrotowy wynosi także 400 niutonometrów, natomiast moc jest nieco wyższa, bo ma 306 koni mechanicznych. 8-biegowa skrzynia automatyczna przenosi napęd na wszystkie koła, co skutkuje przyspieszeniem do 100 km/h w 5,1 sekundy.

Masa wrogiem przyspieszenia? Pojedynek pokazuje jak producenci pokonują fizykę (wideo)

W porównaniach Audi z Mercedesem bardzo często dochodzi do dominacji marki z Ingolstadt. Cztery pierścienie na grillu skuteczniej ruszają z miejsca, mimo silnika o podobnych parametrach. Przekonaj się, jak było w tym przypadku oglądając załączony materiał.