Audi RS6 C8 próbuje bronić honoru samochodów spalinowych. Zacięta walka z Teslą (wideo)

Teraźniejszość w pojedynku z przyszłością, jeśli chodzi o motoryzację zazwyczaj ma marne szanse na zwycięstwo. Warto jednak próbować i organizować kolejne wyścigi samochodów elektrycznych ze spalinowymi.

Właśnie tak, po raz kolejny, uczynili dziennikarze z kanału CarWow. Tym razem na linii startu ustawiono Audi RS6 C8 oraz Teslę Model X Performance.

Hit czy kit? Audi RS6 na radykalnie obniżonym zawieszeniu i z 23-calowymi felgami (wideo)

Każdy z tych samochodów w wygodny sposób przewiezie więcej niż dwóch pasażerów i każdy z nich potrafi zrobić na nich wrażenie podczas przyspieszania.

Audi RS6 C8 skrywa pod maską 4.0 litrowy silnik V8 o mocy 600 koni mechanicznych i momencie obrotowym wynoszącym 800 niutonometrów. Rodzinne kombi ważące 2 075 kilogramów jest w stanie rozpędzić się do 100 km/h w 3,6 sekundy.

Jego przeciwnik, Tesla Model X, posiada dwa silniki elektryczne napędzające obie osie. Łączna ich moc to 780 koni mechanicznych oraz aż 1 140 niutonometrów momentu obrotowego.

Czy chcesz tego czy nie, Tesla Model S Plaid jest szybka. Lambo i McLaren nie istnieją (wideo)

Jednak to, w czym Tesla jest gorsza od Audi to masa, Model X waży aż 2 485 kilogramów. Zapowiada się więc bardzo zacięty pojedynek.