Ale go zrobili w bambuko! Rozwścieczony kierowca puścił im soczystą wiązankę (wideo)

Jak zapewne doskonale już wiesz, od 1 czerwca 2021 roku każdy pieszy zbliżający się do przejścia ma pierwszeństwo przed nadjeżdżającym pojazdem.

Wymusza to na kierowcach jeszcze większe zwracanie uwagi niż dotychczas i bycie przygotowanym do mocnego hamowania gdy ktoś nagle wbiegnie na przejście. Przecież on ma pierwszeństwo i mu wolno!

Od 1 czerwca będziesz musiał zwolnić o 10 km/h, przepuścić pieszego i zachować dystans (wideo)

Doprowadzi to z pewnością również do mnóstwa niejasnych sytuacji i nieporozumień. Często możemy zauważyć osoby stojące przy samym przejściu i ucinające sobie pogawędkę ze znajomym.

W takiej chwili kierowca nie wie czy pieszy chce zaraz wejść na przejście, czy będzie tam stał jeszcze 15 minut. Apelujemy do pieszych, aby również zachowywali się rozsądnie i pamiętali o kierowcach.

Pędził Fiestą jak w GTA. Otrząsnął się w ostatniej chwili przed przejściem dla pieszych (wideo)

Jedną z najbardziej irytujących sytuacji uchwycono na załączonym materiale wideo. Kierowca widząc parę pieszych podchodzących do przejścia zatrzymał się aby ich przypuścić. Oni natomiast, w ostatnim momencie zdecydowali się, że jednak zawrócą. Pozwól, że nie będziemy cytować słów kierowcy po tym incydencie.