7 lipca poznasz ostatnie spalinowe Lamborghini. Kolejne modele będą tylko hybrydowe (wideo)

Nie tak dawno temu informowaliśmy Cię o uchwyceniu przez spotterów zamaskowanego Lamborghini Aventadora. W okolicy fabryki w Sant’Agata Bolognese nagrano model przypominający wersję SVJ.

Chyba jedyną różnicą był brak wielkiego spojlera w tylnej części nadwozia. Od razu pojawiły się spekulacje, że może to być zapowiedź ostatniej odmiany 12-cylindrowego Lambo, którego premiera miałaby się odbyć jeszcze w tym roku.

To może być ostatnia szansa, żeby kupić Aventadora. Następca jest już w drodze (wideo)

I tak też się stanie. Lamborghini na swoich mediach społecznościowych zapowiedziało właśnie wydarzenie z datą 7 lipca. Na zdjęciu widać dwa Aventadory pędzące podczas zachodu słońca.

2022 Lamborghini Aventador S jota
2022 Lamborghini Aventador S jota rendering fot. MotoFilm.pl

Według plotek, już za kilka dni zobaczymy finalną edycję flagowego modelu Lamborghini. Jest szansa, że będzie to Aventador S Jota, którego 6.5 litrowe V12 będzie generowało nawet 780 koni mechanicznych.

Limitowany do 700 egzemplarzy supersamochód zakończy historię ośmiu wariantów dostępnych w regularnej sprzedaży i niezliczonej liczby wersji specjalnych.

Lamborghini chce robić samochody elektryczne. Cztery modele na horyzoncie Sant’Agata (wideo)

Następca Aventadora najprawdopodobniej będzie już napędzany silnikiem hybrydowym, a jego debiut przewidziany jest na przełom lat 2022/2023. Pozostaje nam tylko czekać na oficjalne informacje.