Zapłacił 5 mln zł za parking. W Polsce za tyle mógłbyś parkować przez jakieś 115 lat (wideo)

Jaki jest średni koszt wynajmuj miejsca parkingowego w podziemiach nowo wybudowanego osiedla? W naszym kraju jest to około 200 złotych miesięcznie.

Są oczywiście również opcja wykupu danego miejsca, kwoty w zależności od lokalizacji wahają się od 10 do nawet 100 tysięcy złotych.

Po obejrzeniu tego filmu już nigdy nie zaparkujesz poza wyznaczonymi liniami (wideo)

To jednak pikuś w porównaniu do cen na świecie. Niedawno, w najdroższym na świecie pod względem ceny wynajmu (średnio ponad 43 000 złotych miesięcznie) sprzedano najdroższe miejsce parkingowe w historii.

Nowy nabywca zdecydował się na zakup powierzchni około 15 metrów kwadratowych na osiedlu mieszkaniowym The Peak usytuowanym na górze Mount Nicholson w Hong Kongu.

Kwota, jaką zapłacił to uwaga… prawie 4 800 000 złotych (1.3 mln dolarów). Co ciekawe, podczas sprzedaży miejsc parkingowych jeden z kupujących zdecydował się kupić aż sześć takich na raz.

Co prawda, średnia cena lokali mieszczących się w tym prestiżowym miejscu waha się między 190 a 285 milionów złotych, więc te kilka baniek w tą czy w tamtą nie powinno nowemu właścicielowi robić dużej różnicy.

Chcesz zaoszczędzić na parkowaniu w galeriach? Jego sposób jest prostszy niż myślisz (wideo)

W Polsce średnia cena za godzinę parkowania na płatnym miejscu wynosi około 5 złotych. Łatwo więc policzyć, że przeznaczając na ten cel 5 milionów złotych, mógłbyś swoje auto zostawić tam na jakieś 115 lat.