Współpraca z Lotusem, konkurencja dla Porsche i Audi. Oto plany na elektryczną przyszłość Alpine

Podczas najnowszej konferencji Renault dotyczącej przyszłości marki, oraz oczywiście elektromobilności, otrzymaliśmy zapowiedź tego, czego możemy się spodziewać w najbliższym czasie od sportowego oddziału marki – Alpine.

Renault planuje wprowadzić do oferty aż 10 samochodów elektrycznych do roku 2025. Rok wcześniej poznamy pierwszy model z takim napędem wyprodukowanego przez markę Alpine.

Renault Alpine teaser
Renault Alpine teaser

W pełni elektryczne Renault Megane w natarciu. Nawet 450 kilometrów na jednym ładowaniu

Łącznie zapowiedziano aż trzy zasilane prądem samochody sportowe. Pierwszy z nich to następca znanego już nam modelu A110. Jest on tworzony we współpracy z Lotusem, który wyprodukuje bliźniaczy samochód ze swoim logo.

Kolejną nowością jest elektryczny hot hatch. Z pewnością podstawą do jego stworzenia będzie współczesna wersja Renault 5, którego zaprezentowano w styczniu tego roku. Według francuskiego producenta, koszt jego produkcji ma być o 33% niższy niż obecnej generacji Zoe. Usportowione Renault 5 powinno oferować około 400 kilometrów zasięgu.

Koniec Renault Sport! Od teraz będą to modele Alpine. Jest też nowa limitowana edycja A110

Renault Alpine teaser
Renault Alpine teaser

Alpine ma zamiar wkroczyć również na głębsze wody i zaatakować konkurentów takich jak Porsche Taycan czy Audi e-tron GT. A to za sprawą trzeciego zapowiedzianego auta. 4-osobowy gran tourer ma zapewniać 580 kilometrów zasięgu i osiągi godne samochodu sportowego. Nie możemy się już doczekać.