W Polsce spotkasz tylko jedno takie Audi RS5. Nasi rodacy sprawili, że jest wyjątkowe (wideo)

Wszystkie Audi z serii RS na swój sposób są wyjątkowe. Oferują niemalże wyścigowe osiągi w połączeniu z luksusowym wyposażeniem i niebanalną stylistyką.

Jest jednak możliwość, aby tego typu auto jeszcze mocniej wyróżnić wśród pospolitych Audi. Mamy na myśli wizytę u jednego z tunerów.

Każdy z 64 egzemplarzy tego RS6 od ABT będzie miał wewnątrz kawałek historii marki (wideo)

Widoczne na załączonym nagraniu Audi RS5 to jedno z zaledwie 50 egzemplarzy na świecie i zarazem jedyne w Polsce RS5-R zmodyfikowane przez ABT.

Seryjnie montowany 3.0 litrowy silnik V6 generuje teraz aż 530 koni mechanicznych i 680 niutonometrów. Pozwoliło to na skrócenie czasu przyspieszenia do 100 km/h o 0,3 sekundy, wynosi on teraz 3,6 sekundy.

Aby od razu zauważyć, że mamy do czynienia z czymś wyjątkowym, tuner zastosował pełny pakiet karbonowego ospojlerowania, 20 calowe felgi oraz kilka akcentów stylistycznych wewnątrz pojazdu.

Na świecie będzie tylko 125 takich Audi RSQ8-R ABT. Już dwa powstały w Polsce (wideo)

Nie znamy ceny transformacji standardowego RS5 na ABT RS5-R, ale z pewnością jest to dobra inwestycja. Limitowana produkcja zapewnia, że wartość tego egzemplarza będzie już tylko rosła.