W którym trybie jazdy BMW M5 Competiton F90 jest najszybsze? 625 KM w akcji (wideo)

BMW m5 kojarzone jest przede wszystkim jako tylnonapędowy bardzo mocny sedan. Jest on w stanie w komfortowych warunkach szybko przewieźć nawet 5 osób oraz dać frajdę kierowcy na torze wyścigowym.

Od stosunkowo niedawna zwiększona moc silnika wymusiła na producencie zastosowanie napędu na cztery koła. Było to konieczne aby skutecznie przenieść wszystkie konie mechaniczne na asfalt.

Szkoda, że nie brzmi tak dobrze jak przyspiesza. BMW M5 CS nie zadowoli wszystkich (wideo)

Na szczęście BMW zostawiło furtkę dla fanów jazdy bokiem. Z poziomu komputera pokładowego kierowca jest w stanie wybrać czy chce jechać z napędem na wszystkie koła czy tylko na tył.

BMW M5 F90 tryb jazdy
BMW M5 F90 tryb jazdy

Do dyspozycji są trzy tryby, AWD, AWD Sport oraz RWD. Środkowy z nich po prostu faworyzuje tylną oś, dając kierowcy możliwość delikatnych poślizgów, ale w sposób charakterystyczny dla aut z napędem na cztery koła.

Dziennikarze z kanału Tyre Reviews postanowili sprawdzić jaka jest różnica czasowa w przypadku korzystania każdego z trybów. Prób dokonano zarówno na suchym jak i mokrym torze. Jeśli jesteś ciekawy wyników, zapraszamy na seans.

Chciał mieć w swoim M3 tyle mocy, żeby złoić skórę koledze w BMW M5 Competition (wideo)

BMW M5 Competition F90 napędzane jest 4.4 litrowym V8, którego moc to 625 koni mechanicznych. Auto jest w stanie przyspieszyć do 100 km/h w 3.3 sekundy.