Tanie Bugatti? Tak mógłby wyglądać model GT dla mniej zamożnych klientów francuskiej marki

Myślałeś kiedyś o ewentualnym powstaniu większej liczby modeli Bugatti? Francuski producent trzyma się ciągle tego samego schematu i oferuje swoim klientom tylko najdroższe hypercary.

Czyni to z niego bardzo ekskluzywną markę. Mówiąc komuś, że posiadasz Bugatti nie pozostawia żadnych wątpliwości co do Twojego statusu społecznego.

Na taki pojedynek czekałeś latami. Bugatti Chiron dzielnie walczy z bolidem F1 (wideo)

Bugatti miało kiedyś plany na stworzenie modelu Galibier, który miałby zaoferować miejsce dla czterech osób, ale projekt upadł i do dzisiaj nic na jego temat nie słyszymy.

Jeden z grafików komputerowych, Rain Prisk, zaprezentował na swoim profilu facebookowym dosyć ciekawą wizję. Tak mógłby wyglądać tańszy model Bugatti z motorem zamontowanym z przodu.

Bugatti Veyron Bugatti Galibier
Bugatti Veyron Bugatti Galibier

Sportowe GT oferowałoby układ miejsc 2+2, napęd na tylne koła zapewniałby nieco mniejszy silnik niż w Chironie. 16-cylindrowa jednostka okazałaby się zbyt ciężka aby umieścić ją nad przednią osią.

Możliwą opcją byłoby skorzystanie z 4.0 litrowego V8 produkowanego przez Audi. Połączenie go z układem hybrydowym mogłoby pozwolić na osiągnięcie 800 koni mechanicznych, co dawałoby wystarczające osiągi.

Gdyby Bugatti zbudowało kombi to wyglądałoby właśnie tak. Połączenie Chirona i RS6 (wideo)

To oczywiście tylko wizja grafika komputerowego. Na dzień dzisiejszy nie mamy nawet cienia szansy, że taki model w ogóle jest w planach Bugatti.