Tak brzmi najszybsze Bugatti na świecie. Mistrz drugiego planu nie wytrzymał ciśnienia (wideo)

Koncepcyjne Bugatti Bolide zostało niedawno pokazane publicznie podczas Milano Monza Motor Show. Jednemu ze spotterów udało się nagrać moment, w którym wjeżdżało na lawetę. Warto zwrócić uwagę na nietypową reakcję młodego chłopaka, który wyraźnie nie trzymal ciśnienia.

Wjazd na lawetę wymagał od pracownika francuskiej firmy uruchomienia 8.0 litrowego silnika W16, którego moc to aż 1850 koni mechanicznych. Producent zastosował w aucie przelotowy układ wydechowy, co zapewnia niesamowite brzmienie.

To Bugatti ma 1850 KM i przyspiesza do 500 km/h w 20 sekund. Właśnie wyjechało na ulicę (wideo)

Bugatti Bolide będzie najszybszym dostępnym modelem Bugatti w historii. Potężna moc silnika musi sobie poradzić z masą pojazdu wynoszącą zaledwie 1 239 kilogramów.

Francuzi nie chwalą się już nawet czasem przyspieszenia do 100 km/h, bo nie zrobi to na nikim wrażenia. Oni są w stanie zaimponować innymi osiągami. Chociażby przyspieszeniem do 500 km/h.

Pozwalasz palić w swoim Passacie? On nie trzyma fajka za oknem w Bugatti za 10 milionów (wideo)

Ze startu zatrzymanego kierowca będzie potrzebował tylko 20 sekund aby osiągnąć 3-cyfrową prędkość z piątką z przodu. Po 7,37 sekundy wskazówka licznika minie liczbę 300.