Kierowca BMW 1 tak bardzo poddał się radości z jazdy, że olał przejście dla pieszych (wideo)

Co jeszcze trzeba zrobić, żeby bardziej zwrócić uwagę kierowców na przejścia dla pieszych? Szczególnie na takie, z których często korzystają dzieci.

Stawianie wielkich znaków, w tym jaskrawej tablicy T-27 potocznie zwanej Agatką, malowanie kolorowych pasów czy ustawianie dodatkowego oświetlenia to chyba zdecydowana większość możliwości.

Od 1 czerwca będziesz musiał zwolnić o 10 km/h, przepuścić pieszego i zachować dystans (wideo)

Jak widać na załączonym nagraniu wideo, niektórym kierującym to nie wystarcza. Gościu z BMW zagapił się i nie zauważył, że kierowca przed nim hamuje aby przepuścić dzieci.

Zgodnie z obowiązującymi od 1 czerwca 2021 roku przepisami, każdy kierujący jest zobowiązany do zachowania szczególnej ostrożności przed przejściem i musi ustąpić pierwszeństwa każdemu pieszemu, który ma zamiar wejść na pasy.

W ostatniej chwili koleś z BMW Serii 1 zwrócił uwagę na zatrzymujący się przed nim pojazd i był zmuszony na wykonanie niebezpiecznego manewru omijania.

Musiał poczekać aż czterech kierowców łaskawie przejedzie. Nie każdy zna nowe przepisy (wideo)

Na przejściu była już dwójka dzieci, na szczęście udało im się uciec spod kół rozkojarzonego kierowcy. Cudem nie doszło tutaj do tragedii.