Spotkał na parkingu Nissana 400Z. Był w takim szoku, że zapomniał podejść bliżej (wideo)

Już za kilka miesięcy zobaczymy kolejną generację sportowego coupe od Nissana. Model 400Z zastąpi wycofanego w zeszłym roku z oferty 370Z.

Japoński producent pokazał nam już prototypową wersję nowej generacji, a także mamy kilka informacji dotyczących daty premiery oraz nawet przewidywanej ceny.

Nowy Nissan z serii Z zadebiutuje 17 sierpnia. Będzie tańszy i mocniejszy niż Toyota GR Supra

Karty zostaną odkryte już 17 sierpnia podczas prezentacji, która odbędzie się w Nowym Jorku. Według naszych informacji, Nissan 400Z ma być niezłą konkurencją dla Toyoty GR Supra. Będzie od niego o około 60 tysięcy złotych tańszy i zarazem szybszy, za sprawą mocniejszego silnika.

Nissan Z Proto 2020 Concept
Nissan Z Proto 2020 Concept

Dziś trafiliśmy na nagranie z Arizony, gdzie kierowca spotkał na dwa egzemplarze testowe stojące na jednym z parkingów. Posiadają one w pełni zamaskowane produkcyjne nadwozie, ale jesteśmy w stanie zobaczyć, że nie różni się ono zbytnio od prototypu Z Proto.

Kierowca był w takim szoku, że nie zatrzymał się i nie wysiadł z auta aby dokładniej sfotografować auta testowe. Sam później przyznał w komentarzach pod filmem, że żałuje niepodjęcia próby wykonania zdjęć wnętrza.

Nissan Z Proto: oto następca 370Z, pod maską silnik twin-turbo o mocy ponad 400 KM z manualem

Pod maską Nissana 400Z znajdziemy najprawdopodobniej 400-konne V6 o pojemności 3.5 litra, które połączone zostanie z 6-stopniowym manualem. Napęd będzie przekazywany oczywiście tylko na tylne koła.