Sobiesław Zasada rekordzistą świata. Jest 91-letnim kierowcą biorącym udział w WRC (wideo)

To niesamowite. Z pewnością zastanawiałeś się już kilkakrotnie, jakiego wieku uda Ci się dożyć. Niektórzy ucieszą się z 70tki, inni będą zadowoleni gdy ukończą 50tkę, ale są też osoby, którzy odchodzą w dużo niższym wieku.

Mając ponad 80 lat ciężko o dobry stan zdrowia, zarówno tego fizycznego jak i psychicznego. Zasiadanie za kółko w takim wieku bywa często bardzo niebezpieczne.

Za to Subaru z 1998 roku krzyczą ponad milion zł. To i tak mało, bo wartość będzie rosła

Są jednak ludzie, którzy przerastają najśmielsze oczekiwania. Jednym z nich jest Sobiesław Zasada, 8-krotny mistrz Polski w rajdach samochodowych oraz 3-krotny mistrz Europy.

Data jego urodzin sięga roku 1930, ma On więc dzisiaj 91 lat. Taki wiek nie przeszkodził mu we wzięciu udziału w kolejnym rajdzie. Dziś pokonał pierwszy odcinek specjalny Rajdu Safari Rajdowych Mistrzostw Świata WRC.

Tym samym pobił rekord świata, został najstarszym uczestnikiem WRC w historii. Jest to jego 9 udział w tej imprezie, tym razem zasiadł za kierownicą Forda Fiesty ST RC3 razem ze swoim pilotem Tomaszem Borysławskim.

Nawet Patryk Mikiciuk się nie zorientował. To Lambo zbudowali sami w polskim garażu (wideo)

Jego zmaganiom na miejscu bacznie przygląda się Patryk Mikiciuk, który przygotował obszerny materiał wideo z wizyty w Kenii. Sobiesław Zasada ma marzenie ukończyć cały dystans rajdu, a także wystartować w nim jeszcze jako 100-latek. Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia.