Skodziarz prawie rozjechał dziecko. Pędził 20-letnią Fabią miastem z gazem w podłodze (wideo)

Niestety obawiamy się, że takich nagrań w najbliższych tygodniach może się pojawiać w sieci coraz więcej. Minie jeszcze trochę czasu, zanim wszyscy przyswoją sobie nowe przepisy dające pieszym pierwszeństwo.

Pokazany na załączonym wideo przypadek uświadamia jak niewiele czasami trzeba, żeby wydarzyła się prawdziwa tragedia. Można powiedzieć, że przechodzący przez przejście piesi dwukrotnie otrzymali drugą szansę.

Dziecko otarło się o tragedię. Kierowca Passata wyciągnął mu spod nóg hulajnogę (wideo)

Na nagraniu możesz zobaczyć jak ojciec próbuje przejść ze swoim synkiem na rowerku przez jezdnię na druga stronę. Pierwsza próba wejścia na pasy przed nadjeżdżającym Volkswagenem LT okazała się nieudana.

Kierowca nie zdołał wyhamować do końca i przejechał tuż przed mężczyzną z dzieckiem. Zdenerwowany ojciec zdołał tylko machnąć ręką na prowadzącego busem.

Bardziej dramatyczna sytuacja miała miejsce jednak kilka sekund później. Gdy piesi dochodzili już do połowy przejścia, nagle przed ich nosami przejechała rozpędzona Skoda Fabia.

Kierowca BMW 1 tak bardzo poddał się radości z jazdy, że olał przejście dla pieszych (wideo)

Ojciec w ostatniej chwili zatrzymał synka na rowerku. Brakowało centymetrów od poważnej tragedii. Mamy nadzieję, że uda się dotrzeć do kierowcy i zostanie on odpowiednio ukarany za tak niebezpieczny manewr.

https://youtu.be/CU1bWiZ1qz8