Sabine Schmitz uhonorowana na swoim torze. Zakręt na Nurburgring nazwano Jej imieniem

17 marca 2021 roku cały motoryzacyjny świat obiegła tragiczna informacja z Niemiec. Podano do wiadomości, że jedna z najsłynniejszych kobiet motorsportu, 51-letnia Sabine Schmitz nie żyje.

Charyzmatyczna Niemka przegrała niestety walkę z nowotworem. Całe swoje życie spędziła na legendarnym torze Nurburgring, gdzie dorastała oglądając ścigające się samochody.

Sabine Schmitz nie żyje. Królowa BMW M5 i toru Nürburgring przegrała walkę z rakiem (wideo)

Z biegiem czasu sama wskoczyła za kierownicę i odnosiła spore sukcesy. Była też kierowcą taksówek BMW M5 Ring-Taxi oraz prezenterką Top Gear.

Po jej śmierci fani nalegali, aby jeden z zakrętów Północnej Pętli nazwać imieniem Sabine Schmitz. Zarząd toru wyścigowego nawet nie dyskutował z taką prośbą.

Sabine Schmitz i BMW M5
Sabine Schmitz i BMW M5

W sieci można było nawet podpisać petycję w tej sprawie. Przez pierwsze 24 godziny udało się zebrać 10 000 podpisów. Finalnie zebrano ich ponad 50 000.

Dzisiaj oficjalnie podano, że pierwszy zakręt Nordschleife, zaraz po zjechaniu z toru Grand Prix, będzie nazwany „Sabine Schmitz Kurve”.

Ukończył 24-godzinny wyścig na Nurburgringu. Wybrał do tego Dacię Logan (wideo)

Inauguracja odbędzie się 11 września podczas 6-godzinnego wyścigu ROWE 6 Stunden ADAC Ruhr-Pokal-Rennen będącego eliminacją serii Nürburgring Endurance Series.