Quattro w Audi RS6 pozwoliło na lepszy start, ale Mercedes-AMG E63 S się nie poddał (wideo)

Czasami zdarza się tak, że warto się nie poddawać i walczyć do samego końca. Ma to swoje zastosowanie również w wyścigach samochodowych.

Często popsuty start i początkowa faza pojedynku sprawiają, że Ci się odechciewa. Załączony materiał wideo pokazuje, że należy jednak walczyć do końca.

Niemieckie szybkie kombi sprzed 15 lat. Które było najszybsze? RS, M czy AMG? (wideo)

Do wyścigu równoległego ustawiono dwóch niemieckich przedstawicieli najszybszych samochodów segmentu E. Mercedes-AMG E63 S 4MATIC+ stanął do zaciętej walki z Audi RS6 Avant.

Auto ze Stuttgartu napędzane jest 4.0 litrowym silnikiem V8 z dwiema turbinami. Jego moc to 612 koni mechanicznych oraz 850 niutonometrów momentu obrotowego.

Konkurent z Ingolstadt ma silnik o tej samej pojemności, jednak o nieco niższej mocy. Kierowca ma do dyspozycji zaledwie 600 koni mechanicznych i 800 niutonometrów.

Kto lepiej wykorzystuje 600-konny silnik? Pojedynek odwiecznych rywali AMG kontra RS (wideo)

Dosyć podobne parametry obiecują zaciętą walkę. Załączony materiał wideo pokazuje jak mocno zbliżone do siebie są to samochody. Każdy z nich ma jednak swoje wady i zalety, które dają przewagę w konkretnych etapach wyścigu.