Promocja -33%! Bugatti La Voiture Noire (2022) dużo tańsze niż zapowiadano. Ile kosztuje?

Podczas targów motoryzacyjnych w Genewie w 2019 roku Bugatti zaprezentowało koncepcyjny model La Voiture Noire i zapowiedziało, że powstanie tylko jeden egzemplarz.

Został on wtedy wyceniony na 16,5 miliona euro, czyli około 75 milionów złotych. Dzisiaj mamy nareszcie oficjalną informację prasową i możemy zobaczyć finalną wersję samochodu.

Tak wygląda 75 milionów złotych na ulicy. Na to auto przeciętny Polak musi pracować 1700 lat

Bugatti La Voiture Noire
Bugatti La Voiture Noire

Bugatti La Voiture Noire nie jest zwyczajnym Chironem z innym nadwoziem. Rozstaw osi wzrósł o 25 centymetrów, a długość auta aż o 45 centymetrów.

Bardzo dużo czasu zajęło projektowanie i wykonanie zewnętrznego oświetlenia. Jest ono jedyne w swoim rodzaju, tylny pasek LED przechodzący przez całą szerokość auta robi ogromne wrażenie.

Bugatti La Voiture Noire
Bugatti La Voiture Noire

W wersji produkcyjnej zniknęły oczywiście nietypowe opony, które zawierały elementy stylistyczne łączące się z felgami. Pozostał na szczęście efektowny układ wydechowy z aż sześcioma końcówkami.

Nie ma zmian pod maską w stosunku do Chirona. Mamy tam 16-cylindrowy silnik o pojemności 8 litrów i mocy 1500 koni mechanicznych. Osiągi powinny zadowolić każdego.

Bugatti La Voiture Noire
Bugatti La Voiture Noire

Bugatti testuje nowy model! Będzie tak drogi, że Chiron przy nim to auto dla ludu (wideo)

Jak się ostatecznie okazało, auto sprzedano za dużo niższą kwotę niż zapowiadano. Ostatecznie stanęło na 11 milionach euro bez podatków, czyli około 50 milionach złotych.