Policjant wydachował auto z kobietą w ciąży. Według niego zatrzymywała się za długo (wideo)

Do bardzo niebezpiecznego incydentu z udziałem policji doszło jednej z ostatnich nocy w stanie Arkansas. Patrolujący autostradę funkcjonariusz usiłował zatrzymać jednego z kierowców.

Uruchomił więc syrenę oraz światła błyskowe aby dać do zrozumienia prowadzącemu SUVa, aby ten się zatrzymał. Działo się to na drodze bez wyraźnego pobocza, więc kierujący włączył światła awaryjne i szukał miejsca do bezpiecznego zatrzymania się.

Ścigała go policja. Nie przeszkodziło mu to żeby znaleźć czas na zatankowanie motocykla (wideo)

Policjant wykazał się jednak niecierpliwością. Stwierdził, że trwa to zbyt długo i postanowił sam zatrzymać auto jadące przed nim.

Wykorzystał do tego manewr PIT, czyli najechanie w odpowiedni sposób w tylną część nadwozia aby spowodować poślizg. Niestety w tym przypadku skończyło się to dachowaniem.

Gdy policjant opuścił radiowóz aby sprawdzić co się stało z poszkodowanym, okazało się, że za kierownicą siedziała kobieta w ciąży.

Policjant tłumaczy się tym, że wykonał taki manewr, ponieważ jej zatrzymywanie się trwało zbyt długo i było dla niego podejrzane.

Raz w roku polscy policjanci przejeżdżają zbyt szybko obok fotoradaru. Bezkarnie (wideo)

Prowadząca SUVa złożyła skargę na policjanta, jednak według lokalnego prawa, nie ponosi on osobistej odpowiedzialności za swoje czynności służbowe.