Polak wybrał się Wartburgiem do Niemiec. Na autostradzie próbował zamknąć licznik (wideo)

Być może należysz do młodszej generacji odwiedzających to miejsce i nazwa Wartburg nic Ci nie mówi. Jest to seria czterech modeli produkowanych od 1955 do 1991 roku.

Istnieje jednak spora szansa, że skoro szukasz treści związanych z motoryzacją, to znaczy, że się nią interesujesz i tego niemieckiego samochodu nie trzeba Ci przedstawiać.

Na pewno nie raz zastanawiałeś się, jak jeździło się takim samochodem w tamtych czasach, jak wyglądał komfort podróży i jak wypadała awaryjność w porównaniu z nowymi samochodami.

> Toyota GR Yaris vs. Mitsubishi Lancer Evo VI: staruszek się nie poddał, ale sprzęgło do wymiany (wideo)

A czy wpadło Ci do głowy zapytanie o maksymalną prędkość, jaką można było uzyskać w tak starym Wartburgu? Pewien Polak postanowił to sprawdzić.

> Tak wygląda jazda ponad 500 km/h. SSC Tuatara oficjalnie odbiera koronę Koenigseggowi

Zabrał na przejażdżkę na niemiecką autostradę Wartburga 353S z 1987 roku. Pod jego maską montowano litrowy silnik o mocy 50 koni mechanicznych. Według danych technicznych prędkość maksymalna wynosiła 130 km/h, a czas przyspieszenia do 80 km/h to 15 sekund.

Jakie osiągi udało się uzyskać Polakowi na drodze szybkiego ruchu za naszą zachodnią granicą? Przekonaj się o tym sam oglądając załączony materiał wideo.