Pokonał Nurburgring szybciej niż Słowacy Polaków. To najszybszy SUV w historii (wideo)

Wszystko wskazuje na to, że zapowiadany od jakiegoś czasu nowy wariant Porsche Cayenne Coupe jest już gotowy do walki z najlepszymi. Obiecano, że samochód będzie królem szybkiego pokonywania zakrętów i tak się stało.

Producent z Zuffenhausen pochwalił się, że kierowca wyścigowy Lars Kern osiągnął rekordowy czas okrążenia toru Nurburgring w kategorii SUV.

Nie możesz się zdecydować na wybór wariantu Cayenne? Niedługo będzie jeszcze trudniej

Porsche Cayenne Coupe, którego oficjalnej nazwy nadal nie znamy, pokonał 20,8-kilometrową konfigurację niemieckiej pętli w czasie 7:38.925.

Poprzednim rekordzistą było Audi RS Q8, które potrzebowało dodatkowych trzech sekund na pokonanie jednego z najtrudniejszych torów wyścigowych na świecie – Zielonego Piekła.

Pod maską nowego Cayenne znajdziemy najprawdopodobniej 4.0 litrowe V8 o mocy około 630 koni mechanicznych, co ma pozwolić na przyspieszenie do 100 km/h w 3,7 sekundy.

Kiedy Porsche Cayenne Coupe (2022) po liftingu? Premiera w salonach szybciej niż myślisz (wideo)

Dzięki niżej ustawionemu środkowi ciężkości, nowemu zawieszeniu oraz poprawionej aerodynamice samochód będzie idealnym rodzinnym Porsche dla tatusia ze sportowym zacięciem. Premiera Porsche Cayenne Coupe ma się odbyć już niedługo.