„Pewniak” w Aventadorze dostaje baty od dzieciaka w Huracanie Performante (wideo)

Większa moc silnika i wyższa cena samochodu daje niektórym niebywałą pewność siebie. Przyzwyczailiśmy się już jednak, że dane techniczne nie zawsze zgadzają się ze stanem faktycznym.

Na jednym z torów wyścigowych do pojedynków na 1/4 mili zorganizowano wyścig dwóch Lambo. Różnią się one liczbą cylindrów oraz oczywiście mocą silnika.

Zniszczył auto znanego rapera. Lamborghini Aventador przegrał walkę z bramą (wideo)

Lamborghini Aventador LP750-4 SV Roadster to jeden z 500 egzemplarzy wyprodukowanych na świecie. Jego 6.5 litrowy silnik V12 generuje aż 750 koni mechanicznych. Dzięki napędowi na cztery koła, według producenta, przyspiesza do setki w 2.8 sekundy.

Do pojedynku z błękitnym Roadsterem stanął dzieciak w jego własnym Huracanie Performante. 10-cylindrowy silnik o pojemności 5.2 litra oferuje młodemu kierowcy 640 koni mechanicznych. Oficjalne dane mówią o przyspieszeniu do 100 km/h w 2.9 sekundy.

Siedzisz sobie spokojnie na „dwójeczce”, aż tu nagle Puk puk. Kto tam? Huracan EVO (wideo)

Tabelki mówią też o różnicy w masie obu pojazdów, która wynosi około 148 kilogramów, oczywiście na korzyść Huracana. Czy to wystarczy aby zrekompensować słabszą o 110 koni mechanicznych moc? Gość z Avka był pewny wygranej.