Nowy Opel Grandland (2022). Zniknął X z nazwy, pojawiło się za to sporo nowej technologii

Opel pokazał nam dzisiaj nową generację modelu Grandland. Jak łatwo zauważyć, doszło do lekkiej zmiany w jego nazewnictwie. Od tej pory nie uświadczymy już literki X w nazwie.

Nie jest to oczywiście jedyna różnica w porównaniu do poprzedniej edycji niemieckiego SUVa. Zmian jest dużo więcej.

Wiemy jak wygląda nowy Opel Astra L (2022). Po raz pierwszy w historii z napędem hybrydowym

2022 Opel Grandland
2022 Opel Grandland wnętrze

Z zewnątrz przede wszystkim zauważysz nowy front, znany już z modelu Mokka, a także z zapowiedzi nowej Astry. Producent nazwał to Opel Vizor.

Efektowne reflektory są również niezwykle efektywne. Matrycowe światła IntelliLux LED posiadają aż 168 segmentów, które gasną lub się zapalają w zależności od warunków.

Wewnątrz uwagę przyciąga podwójny ekran łączący multimedia oraz wirtualny kokpit kierowcy. Pure Panel składa się z 12-calowego wyświetlacza cyfrowych zegarów oraz 10-calowego ekranu dotykowego dotyczącego większości funkcji pojazdu.

2022 Opel Grandland
2022 Opel Grandland bok

Nie znamy jeszcze szczegółów dotyczących cen ani wersji silnikowych. Wiemy tylko, że pojawi się odmiana hybrydowa plug-in z napędem na cztery koła. Systemowa moc silników powinna oscylować w okolicach 300 koni mechanicznych.

Oto elektryczny Opel Manta. Ma manualną skrzynię, a jego grill to… wyświetlacz (wideo)

Oprócz tego w ofercie pojawią się oczywiście też wersje benzynowe oraz wysokoprężne. Cennik oraz dane techniczne poznamy jeszcze tego lata.