Nowy Land Cruiser V6 robi setkę poniżej 7 sekund. Mamy pierwsze nagranie (wideo)

Emocje po premierze nowej Toyoty Land Cruiser nieco już opadły. Niektórym zrobiło się smutno po informacji, że pod maską nie znajdą już wolnossącego 8-cylindrowego silnika.

Wszystko dla ekonomii i ograniczenia emisji spalin. W nowej generacji najpopularniejszej terenówki Toyoty montuje się już tylko podwójnie doładowane V6.

Nowa Toyota Land Cruiser (2022) jest o 200 kg lżejsza od poprzedniej. Pod maską tylko V6

W sieci pojawiło się pierwsze nagranie pokazujące osiągi benzynowego Land Cruisera. Pod jego maską znajduje się 3.5 litrowy silnik o mocy 415 koni mechanicznych oraz 650 niutonometrach momentu obrotowego.

2022 Toyota Land Cruiser
2022 Toyota Land Cruiser przód

Na załączonym filmie możesz zobaczyć jak przyspiesza od 0 do 140 km/h. Auto osiąga prędkość 3-cyfrową po około 7 sekundach. Producent oficjalnie podaje czas 6,7, więc jest to w pełni realny wynik.

Niestety niektórym będzie brakowało bulgoczącego dźwięku ośmiu cylindrów, ale z pewnością nie będą oni mogli narzekać zarówno na osiągi jak i dużo niższe spalanie.

W ofercie nowego Land Cruisera widnieje również opcja wysokoprężna. Ten silnik, o pojemności 3.3 litra, generuje 309 koni mechanicznych oraz aż 700 niutonometrów.

Tak w terenie radzi sobie Toyota Land Cruiser (2022). Producent chwali się technologią (wideo)

Na podobne nagranie z przyspieszeniem diesla musimy jeszcze poczekać. Auta mają trafić do salonów jeszcze latem tego roku. Polskiego cennika niestety jeszcze nie znamy.