Na taki pojedynek czekałeś latami. Bugatti Chiron dzielnie walczy z bolidem F1 (wideo)

Oto wyścig, na który czekało wielu z Was. Kto nie miałby ochoty zobaczyć pojedynku jednego z najszybszych produkcyjnych samochodów na świecie z bolidem Formuły 1?

Mało kto ma okazję mieć dostęp do najprawdziwszej wyścigówki, stąd brak tego typu materiałów. Do tej pory chyba tylko największe media takie jak Top Gear dostały szansę na pokazanie publiczności podobnych pojedynków.

Tysiące odprysków na zderzaku Chirona Super Sport. Ostatnie testy przed wydaniem klientom

Red Bull RB7 Bolid F1
Red Bull RB7 Bolid F1

Dzisiaj twórcy kanału YouTube CarWow zaprezentowali nam coś niezwykłego. Do wyścigu równoległego ustawiono Bugatti Chirona oraz bolid Formuły 1 Red Bull RB7.

Jest to pojazd, którym w 2011 roku Sebastian Vettel zdobył tytuł mistrza świata F1. Za jego napęd odpowiada 750-konny silnik V8 wyprodukowany przez Renault.

O danych technicznych Bugatti nie powinniśmy już chyba wspominać, ale być może jest tu ktoś, kto jeszcze ich nie zna na pamięć. Mamy tam zatem 8.0 litrowy silnik W16 generujący 1500 koni mechanicznych oraz 1600 niutonometrów.

Bugatti Chiron
Bugatti Chiron

Bugatti może się więc pochwalić dwukrotnie większą mocą, ale czy to wystarczy? Tak się składa, że bolid Red Bulla waży zaledwie 650 kilogramów, to ponad trzykrotnie mniej niż Chiron, którego masa własna wynosi 1995 kilogramów.

Aż się za nim kurzyło! Polskie Bugatti Chiron z gazem w podłodze w centrum Warszawy (wideo)

Warto również wspomnieć o cenie. Za francuskiego hypercara należy zapłacić około 13 milionów złotych, co wydaje się być niezłą promocją w porównaniu do kosztu zakupu oryginalnego bolidu. Według szybkich obliczeń Mata Watsona, wartość RB7 to około 328 milionów złotych.