Możesz zobaczyć Genesisa G70 Shooting Brake na żywo. Musisz tylko wybrać się do Anglii

Ponad miesiąc temu miała miejsce premiera nowego modelu marki Genesis, która zamierza wprowadzić się na dobre na europejski rynek.

G70 Shooting Brake został dosyć ciepło przyjęty w sieci, teraz będzie miał okazję zrobić wrażenie na prawdziwej publiczności podczas brytyjskiego Goodwood Festival Of Speed.

2021 Genesis G70 Shooting Brake
2021 Genesis G70 Shooting Brake tył

Tak wygląda ekskluzywny model Koreańczyków na nasz rynek. Genesis G70 Shooting Brake 2022

Właśnie tam zostanie on pokazany po raz pierwszy na żywo. Między 8 a 11 lipca nowego Genesisa zobaczysz razem z modelami G70 oraz GV70.

Ekskluzywny dla Europy samochód koreańskiej marki będzie dostępny w dwóch wersjach silnikowych. Benzynowe 2.0 ma oferować 250 koni mechanicznych. Pojawi się również 2.2 litrowy diesel o mocy 200 koni mechanicznych.

Niestety w ofercie zabraknie upragnionej wersji 3.3 V6 generującej 365 koni mechanicznych. Najprawdopodobniej obie dostępne odmiany będą w standardzie oferowane z napędem na cztery koła.

2021 Genesis G70 Shooting Brake
2021 Genesis G70 Shooting Brake przód

To auto wreszcie w Polsce! Genesisa kupisz przez Internet, na drogach zobaczysz go latem

Jeszcze w tym miesiącu Genesis miał otworzyć pierwsze trzy salony w Europie. Wybrane lokalizacje to Londyn, Zurych oraz Monachium.

My cały czas czekamy na informacje dotyczące polskiej premiery marki oraz modelu G70 Shooting Brake. Mamy nadzieję, że wydarzy się to jeszcze w tym roku.