Mają tyle samo mocy, momentu i masy. Ferrari kontra McLaren w zaciętym pojedynku (wideo)

Nie zawsze równa moc silnika zapewnia identyczne wyniki w rzeczywistości. Zostaliśmy już do tego przyzwyczajeni oglądając codziennie po kilka tego typu wyścigów.

Mamy dla Ciebie kolejny, tym razem pojedynek Wielkiej Brytanii z Włochami. Do startu stanęły jedne z najszybszych supersamochodów z 8-cylindrowymi silnikami.

Porsche 911 Turbo S 992 vs. McLaren 720S: niemiecki pocisk nie odpuszcza lżejszemu i mocniejszemu McLarenowi

Wyspiarzy reprezentuje McLaren 720S z 3.8 litrowym silnikiem V8 generującym aż 720 koni mechanicznych. Mimo napędu na tylną oś producent zapewnia sprint do 100 km/h w 2,9 sekundy. Prędkość maksymalna wynosi 341 km/h.

Z kontynentalnego buta pochodzi z kolei Ferrari 488 Pista w limitowanej edycji Piloti. Była to wersja przeznaczona tylko i wyłącznie dla zawodowych kierowców wyścigowych korzystających w swojej karierze z samochodów Ferrari.

Poza kilka smaczkami stylistycznymi pod względem silnikowym nie zastosowano żadnych zmian. Nadal więc mamy za plecami 3.9 litrowe V8 o mocy 720 koni mechanicznych, które pozwalają na przyspieszenie do 100 km/h w 2,85 sekundy.

Jednostki obu samochodów generują również te same 770 niutonometrów momentu obrotowego, oraz posiadają po dwie turbosprężarki.

Swoim Renault Twingo za 2 tys. złotych pokonał kozaka w Ferrari 488 Pista za 2 miliony (wideo)

Pora więc sprawdzić, który z producentów lepiej odrobił pracę domową dotyczącą procedury startu i przeniesienia mocy na drogę.