Który hot hatch jest najskuteczniejszy na prostej? Jeden okazał się bezkonkurencyjny (wideo)

Producenci kompaktowych samochodów segmentu C zazwyczaj są w stanie zadowolić bardzo szerokie grono klientów. W ofercie jednego modelu potrafią zaprezentować samochody o przeróżnych cechach i zastosowaniach.

Na przykład Volkswagena Golfa możemy zakupić w wersji standardowej, kombi, lekko uterenowionej, flotowej, a także usportowionej. Ta ostatnia jest szczególnie uwielbiana przez miłośników motoryzacji.

Honda Civic Hatchback (2022) zadebiutuje 23 czerwca. Mamy pierwszą zapowiedź zdjęciową

Auta nazywane hot hatchami zdobywają serca wielu kierowców. Ale którego wybrać spośród tak dużej oferty na rynku? Dziennikarze z CarWow mogą trochę Ci pomóc w wyborze.

Do wyścigu równoległego ustawiono trzy auta.Pierwszy z nich to Renault Megane R.S. Trophy z 300-konnym silnikiem o pojemności 1.8 litra oraz dwusprzęgłową skrzynią biegów EDC.

Tuż obok stoi, reprezentujący Niemcy, Volkswagen Golf GTI Clubsport. Jego 2.0 litrowy silnik osiąga aż 300 koni mechanicznych mocy, która przekazywana jest na przednią oś za pomocą 7-biegowego DSG.

Przerobił swojego Golfa na prawdziwego szatana. Fani VW czekają na to od dawna (wideo)

Na samym końcu możesz zobaczyć Hondę Civic Type R. Tutaj mamy nieco większą moc, bo aż 320 koni mechanicznych z 2.0 litrowego silnika R4, oraz manualną skrzynię biegów. Sprawdź, czy to wystarczy aby pokonać europejskich rywali.