Kolejny Hyundai otrzyma literkę N. To ostatnia zapowiedź przed premierą 280-konnej Elantry

Od jesieni zeszłego roku Hyundai kusi nas obrazkami z następnym usportowionym modelem. Elantra N powinna się już wkrótce pojawić w ofercie koreańskiego producenta.

Otrzymaliśmy kolejne dwa zdjęcia prezentujące produkcyjną wersję błękitnego sedana. Rodzina N powiększy się o szóstego już członka, aktualnie w klienci mogą wybierać spośród modeli takich jak i30 Hatchback, i30 Fastback, i20, Kona oraz niedostępnego w naszym kraju Velostera.

Tą limuzyną wyjedziesz z salonu po przelaniu 82 tys. zł: nowy Hyundai Elantra (2021) wyceniony

Pod maską nowej Elantry N znajdziemy 2.0 litrowy silnik benzynowy T-GDI o mocy 280 koni mechanicznych oraz 392 niutonometrach momentu obrotowego.

Taka moc zapewni wystarczające osiągi, auto z pewnością będzie dostępne z 8-stopniowym automatem DCT. Czy pojawi się opcja zamówienia Elantry N z manualem tego nie wiemy.

2022 Hyundai Elantra N
2022 Hyundai Elantra N felga przód

Z zewnątrz auto odróżnisz od standardowej odmiany dostrzegając sporych rozmiarów spoiler na klapie bagażnika, dwie okrągłe końcówki układu wydechowego, nowe felgi, pod którymi zauważysz czerwone zaciski hamulcowe, oraz oczywiście pełny pakiet zderzaków i progów.

Hyundai Elantra N (2022) testowany na torze Nurburgring: mocniejsza wersja o mocy 280 KM

Hyundai nie pochwalił się jeszcze datą premiery usportowionego sedana, ale najprawdopodobniej dzielą nas od niej tygodnie.