Jest tylko jedno takie LaFerrari na świecie. Producent uległ wymysłom znanego muzyka (wideo)

Ferrari w głowach większości ludzi na świecie jest autem pokrytym czerwonym lakierem. Chyba najpopularniejszy z nich, czyli Rosso Corsa, pokrywa podobno aż 80 procent sprzedanych modeli marki z Maranello.

Zdarzają się oczywiście osoby, które wybierają inny kolor podczas konfiguracji swojego wymarzonego Ferrari, nie zawsze jednak jest to takie proste.

Jedyne na świecie porcelanowe Bugatti Veyron rozbiło się o stojące za nim LaFerrari (wideo)

Ferrari LaFerrari Signal Green
Ferrari LaFerrari Signal Green

W przypadku hipersamochodu LaFerrari klienci mogli wybierać tylko spośród pięciu lakierów: Rosso Corsa, Nero Daytona, Grigio Ferro, Giallo Tristrato oraz Bianco Italia. Czyli w skrócie czerwony, czarny, szary, żółty oraz biały.

Producent sprzedał tylko 499 egzemplarzy LaFerrari, 200 z nich powędrowało do wyselekcjonowanych przez producenta klientów. Jednym ze stałych posiadaczy i wielkim fanem Ferrari jest Jay Kay, lider brytyjskiej grupy muzycznej Jamiroquai.

Jakimś cudem udało mu się wybłagać aby jego egzemplarz tego limitowanego modelu Ferrari pomalowano w zupełnie inny kolor. Jego wybór padł na lakier Signal Green, czyni to go jedynym takim egzemplarzem na świecie.

Ferrari LaFerrari Signal Green
Ferrari LaFerrari Signal Green

JK sprzedał po pewnym czasie swój samochód i niedawno nowy właściciel wybrał się nim na imprezę Mille Miglia, stamtąd właśnie załączony materiał wideo, na którym możesz zobaczyć to wyjątkowe LaFerrari.

Chciał przeparkować LaFerrari klienta hotelu. W życiu nie najadł się tyle stresu (wideo)

Za napęd odpowiada zespół hybrydowy bazujący na silniku V12, o łącznej mocy 963 koni mechanicznych. Przyspieszenie do 100 km/h trwa poniżej 3 sekund a prędkość maksymalna przekracza 350 km/h.