Gość z Sosnowca błysnął inteligencją. Zapomniał o bocznym lusterku i spowodował kolizję (wideo)

Chyba nikt z nas nie zastanawia się nigdy w jakim celu zamontowane są lusterka boczne w samochodzie. Owszem, kiedyś radzono sobie bez nich, ale były to inne czasy, z dużo mniejszym natężeniem ruchu.

Kierowca widocznego na nagraniu Fiata Brava chciał chyba poczuć na własnej skórze jak to było w przeszłości, gdy samochodów nie wyposażano w lusterka boczne.

Patrz w lusterka, tramwaje są wszędzie. Gość z Audi nie widział 20-metrowego pojazdu (wideo)

Niestety przekonał się o tym dosyć boleśnie, na szczęście udało się to uwiecznić na nagraniu z wideorejestratora, co zapobiegnie nieporozumieniom podczas tłumaczenia się policji czy ubezpieczycielowi.

Na filmie widać wyraźnie, że kierowca Fiata po prostu nie rozłożył swojego lusterka. To poskutkowało bardzo niebezpiecznym manewrem zmiany pasa ruchu. Gdyby użył swojego prawego lusterka, cała sytuacja nie miałaby miejsca.

Czy kontrola prędkości na dwupasmówce to dobry pomysł? Na pewno niebezpieczny (wideo)

Prowadzący Fiatem nie spojrzał do tyłu rozpoczynając zmianę pasa, i wjechał wprost pod koła samochodu jadącego z prawej strony. Prędkość nie była duża, więc nikomu się nic nie stało, ale z pewnością samochody zostały delikatnie uszkodzone.