Facet chce zarobić ponad 11 milionów złotych na Bugatti, którego jeszcze nie odebrał

Podczas gdy Bugatti zaprezentowało model Centodieci podczas imprezy Pebble Beach w 2019 roku, ogłoszono, że powstanie tylko 10 egzemplarzy i wszystkie znalazły już swojego właściciela.

Każdy z nich, za samo miejsce w kolejce (!), musiał zapłacić 8 milionów euro, czyli około 36,2 miliona złotych. Wyobraź sobie jak gruby trzeba mieć portfel, żeby wydać tak monstrualną sumę na samochód.

Tak zza kierownicy wygląda jazda Bugatti za 36 milionów złotych. 10 osób już je kupiło (wideo)

Jeśli spóźniłeś się i nie zdobyłeś żadnego z 10 miejsc oczekujących na Bugatti Centodieci, mamy dla Ciebie dobrą wiadomość. Jeden klient wystawił na sprzedaż swój egzemplarz. Nie jest on nawet jeszcze skonfigurowany, więc jak go odkupisz to będziesz w stanie dostosować kolorystykę auta do swoich potrzeb.

2021 Bugatti Centodieci
2021 Bugatti Centodieci

Oczywiście odkupienie 1 z 10 egzemplarzy Bugatti nie będzie kosztowało już tylko 8 milionów euro. Oficjalnie ceny nie podano, ale mówi się o kwocie rzędu 10,5 miliona euro, czyli o około 11 milionów złotych więcej niż pierwotnie.

Centodieci bazuje na Chironie, ale zostało dosyć mocno zmodyfikowane. Silnik co prawda to ta sama 8.0 litrowa jednostka W16, jednak jego moc zwiększono z 1500 do 1600 koni mechanicznych. Przyspieszenie do 100 km/h powinno zajmować około 2,4 sekundy.

Promocja -33%! Bugatti La Voiture Noire (2022) dużo tańsze niż zapowiadano. Ile kosztuje?

Przypomnimy tylko, że nie jest to najdroższy model Bugatti. Oprócz Centodieci Bugatti sprzedało jedyny w swoim rodzaju model La Voiture Noire, którego ostateczny koszt zakupu wyniósł około 50 milionów złotych.