Dzieci w przedszkolu lepiej rozróżniają kolory. Niepojęte co zrobił kierowca Renault Clio (wideo)

Czy obecnie przed egzaminem na prawo jazdy są testy sprawdzające poprawne rozróżnianie kolorów? Może warto coś takiego wprowadzić dla polskich kierowców?

Jak widać na załączonym materiale wideo, nie wszyscy potrafią prawidłowo ocenić barwę światła na sygnalizatorze. Kierowca tego Renault Clio słono za taki błąd zapłaci.

Tak się rozpędził Golfikiem, że ledwo wyhamował przed pasami. Jego auto nie wie co to ABS (wideo)

Sytuacja miała miejsce w Warszawie, prowadzący francuskie auto kompaktowe użył hamulca tuż przed skrzyżowaniem. Jak twierdzi, został oślepiony przez słońce i nie był pewny czy może wjechać za sygnalizator.

Niestety nie spojrzał w tym samym momencie w lusterko wsteczne. Kierowca Hondy Accord nie miał problemu z odczytaniem koloru światła, więc nie uznał, że hamowanie jest konieczne.

Kierowca Sharana wyhamował TIR-a na A1. Dostał strzała i uciekł na widok kamery (wideo)

Niestety nie zdążył zareagować i wylądował na tylnym zderzaku Renault Clio powodując spore straty. W sieci aż gorąco jest od pytań. Czy chodziło o wymuszenie odszkodowania? Czy kierowca Hondy mógł uniknąć zderzenia? Czyja wina ostatecznie zostanie uznana? O tym zadecyduje policja wezwana na miejsce.