Dobre chłopaki z Legnicy nie wiedzą po co jest znak STOP. Niedługo dojdzie do tragedii (wideo)

Większość mieszkańców Legnicy powinna chyba przejść ponowny kurs na prawo jazdy. Jak widać na załączonych materiałach wideo, niektórzy zapomnieli co oznacza znak Stop.

Wielki, czerwony, ośmiokątny sygnał do zatrzymania się przed wjazdem na skrzyżowanie zna każde dziecko na poziomie nauczania przedszkolnego.

Naraził zdrowie siedmiu osób. Kierowca VW Sharana wymusił pierwszeństwo (wideo)

Oznaczony symbolem B-20 zakazuje każdemu wjazdu na skrzyżowanie bez uprzedniego zatrzymania się przed nim. Zatrzymanie oznacza wyhamowanie auta do prędkości 0 km/h, a nie tylko zwolnienie jak przy znaku A-7 dotyczącego ustąpienia pierwszeństwa.

Niedawno doszło tam do dwóch bardzo niebezpiecznych sytuacji. Zdarzyły się one na jednym skrzyżowaniu. Udział w pierwszym z nich wzięły aż trzy auta.

Kierowca Golfa 7 Kombi nie zatrzymał się przed skrzyżowaniem i wjechał prosto w bok Forda Mondeo. Oberwał również przejeżdżający obok Volkswagen Passat.

Druga sytuacja okazała się poważniejsza. Tam nieostrożnością wykazał się kierowca Renault Clio, który nie ustępując pierwszeństwa przejazdu wjechał wprost pod koła Volkswagena Jetty.

Próba wymuszenia odszkodowania przez kierowcę Seata na S52. Co za szaleniec (wideo)

Wynikiem tego zderzenia było wylądowanie francuskiego auta na dachu, uderzając w stojące na chodniku Megane. Dwie osoby przetransoportowano do szpitala.