Cięższy o ponad pół tony SUV walczy z 510-konnym coupe. Które BMW jest szybsze? (wideo)

BMW niezaprzeczalnie ma w swojej ofercie niesamowicie szybkie samochody. Wszystkie auta z literką M w nazwie modelu oferują świetne osiągi.

Znajdziemy dla siebie zarówno 4-osobowe coupe jak i wielkiego SUVa. Naturalnie można pomyśleć, że te mniejsze samochody będą dużo szybsze od cięższych usportowionych aut do wożenia dzieci do szkoły.

Audi RS Q8 vs. BMW X5 M: niemiecki SUV dosłownie wciągnął swojego konkurenta. Jest tańszy i szybszy (wideo)

Autorzy jednego z kanałów na Youtube postanowili to sprawdzić. Zestawili ze sobą do wyścigu najnowsze BMW M4 Competition oraz BMW X5 M Competition.

Pod maską SUVa znajdziesz 4.4 litrowe V8 generujące aż 625 koni mechanicznych i 750 niutonometrów. Dzięki napędowi xDrive auto jest w stanie rozpędzić się do 100 km/h w 3,8 sekundy.

Tuż obok stanęło M4 Competition z 3.0 litrowym R6 o mocy zaledwie 510 koni mechanicznych. Jego przewagą z pewnością jest masa 1800 kilogramów. To aż o 585 kilogramów mniej niż w przypadku X5 M Competition.

Różni je tylko 5 kg, które jest szybsze? BMW M3 Competition vs. BMW M4 Competition (wideo)

Oczywiście w widocznym na nagraniu coupe nie znalazło się jeszcze miejsce dla napędu na cztery koła. Wynik tego pojedynku może być więc bardzo wyrównany.