Audi RS3 Sportback (2022) na nowych zdjęciach. Ma 400 KM i robi 3,8 s do 100 km/h (wideo)

Jeszcze tego lata będziemy świadkami oficjalnego debiutu nowej generacji Audi RS3. Producent dał nam trochę informacji oraz fotek aby umilić ten czas oczekiwania.

Wiemy już, że 2.5 litrowy silnik R5 Turbo umieszczony pod maską generuje 400 koni mechanicznych oraz 500 niutonometrów momentu obrotowego. Szczerze mówiąc, spodziewaliśmy się chociaż delikatnego wzrostu mocy względem poprzednika.

Pierwsza oficjalna zapowiedź nowego Audi RS3 (2022). Będzie nawet 420 koni mechanicznych?

Producent zapewnia, że przyspieszenie do 100 km/h będzie zajmowało nowemu RS3 3,8 sekundy, a prędkość maksymalna będzie wynosiła aż 290 km/h.

2022 Audi RS3 Sportback
2022 Audi RS3 Sportback przód

Aby poprawić właściwości jezdne Audi zastosowało na tylnej osi specjalny dyferencjał, który jest w stanie przekazać nawet 100 procent momentu obrotowego tylko na jedno z kół. Wszystko to ma zapewnić zniwelowanie efektu podsterowności.

Do trybów jazdy dołączają dwa nowe, których nie mieliśmy do tej pory w RS3. Pierwszy z nich, RS Performance, przekazuje sporą część mocy na oś tylną, ale nie odcina przy tym całkowicie momentu na przednich kołach. Taki zabieg ma miejsce jeśli wybierzesz opcję RS Rear, wtedy będziesz mógł cieszyć się tylnonapędowym Audi RS3.

2022 Audi RS3 Sportback
2022 Audi RS3 Sportback przód drift

Dodatkowo auto będzie można zamówić z jednym z dwóch rodzajów zawieszenia. Opcjonalnie do wyboru dostępne będą adaptacyjne amortyzatory, które działają niezależnie od siebie na każdej z osi.

Nowe Audi RS3 (2022) coraz bliżej. Dźwięk silnika 2.5 TFSI na szczęście nie zawodzi (wideo)

Dokładnej daty premiery nowego Audi RS3 Sportback oraz Limousine niestety jeszcze nie znamy, wiemy tylko, że ma się to wydarzyć jeszcze latem tego roku.