AMG nie miało szans z tym BMW Serii 3. Większa moc silnika nie pomogła kierowcy Merca (wideo)

BMW Serii 3 F30 oraz Mercedes Klasy C W205 to auta dosyć często wybierane przez młodych kierowców z nieco zasobniejszym portfelem.

Zazwyczaj jednak widujemy na ulicach egzemplarze z oszczędnymi silnikami diesla lub słabsze wersje benzynowe. Tutaj mamy jednak dla Ciebie nagranie z pojedynku jednych z mocniejszych odmian.

Quattro w Audi RS6 pozwoliło na lepszy start, ale Mercedes-AMG E63 S się nie poddał (wideo)

Samochodem, który najczęściej zobaczysz na załączonym nagraniu, jest Mercedes-AMG C43 sprzed faceliftingu. Oznacza to, że pod maską znalazł się 3.0 litrowy silnik V6 biturbo o mocy 367 koni mechanicznych.

Auto, którego pasażer nagrywał całe zajście, to BMW 340i F30. Tam również zamontowano silnik o pojemności 3.0 litrów, ale tym razem 6 cylindrów ustawiono w rzędzie. Moc, jaką się legitymuje to 326 koni mechanicznych, czyli o 41 mniej niż u rywala ze Stuttgartu.

To 30-letnie BMW zawstydzi niejednego. Nowe Merce AMG mają problem żeby mu uciec (wideo)

Dodatkowo, każdy z młodzieńców posiadających wymienione wyżej auta, zmodyfikował układ wydechowy, pozbawił auto katalizatora oraz zmienił oprogramowanie silnika. Nie wiemy niestety jaką mocą dysponują po tuningu, ale możesz zobaczyć jak BMW rozprawia się z mocniejszym w serii Mercedesem.