900-konny kiosk ruchu próbuje mierzyć się z tuningowanym Audi RSQ8-R od ABT (wideo)

Jeśli masz do wydania około miliona złotych na samochód i szukasz czegoś zarówno niesamowicie szybkiego oraz praktycznego, mamy dla Ciebie porównanie dwóch takich modeli.

Nie są to co prawda seryjne egzemplarze. Dokonano w nich kilku poprawek, zarówno stylistycznych jak i mechanicznych, aby jeszcze mocniej poprawić ich osiągi.

Każdy z 64 egzemplarzy tego RS6 od ABT będzie miał wewnątrz kawałek historii marki (wideo)

Zaczynając alfabetycznie, jako pierwsze do pojedynku staje Audi RSQ8, które wpadło pod nóż do ABTa. RSQ8-R wyciska teraz z 4.0 litrowego silnika V8 aż 740 koni mechanicznych i 920 niutonometrów momentu obrotowego. To o 140 koni więcej niż seryjny egzemplarz.

Tuż obok możesz zobaczyć Mercedesa-AMG G 63, pod którego maską również znajduje się 4.0 litrowa jednostka V8 biturbo. Seryjnie generuje ona 585 koni mechanicznych, jednak tutaj też właściciel zdecydował się na zwiększenie mocy.

Żółta kartka od Mansory. To G63 nie przejedzie niezauważone jak piłka w światło polskiej bramki

Aktualnie ma on pod swoją prawą nogą do dyspozycji aż 900 koni mechanicznych i 1000 niutonometrów. Wiemy z doświadczenia, że Audi z natury startuje genialnie przy użyciu procedury startu, a Gelenda nie należy do najbardziej opływowych samochodów. Jak więc zatem zakończy się ten pojedynek? Zapraszamy na film.