800-konny TechArt GTstreet R to arcydzieło aerodynamiki. Powstanie tylko 87 egzemplarzy

Już jakiś czas temu TechArt zapowiadał zupełnie nowy projekt. Teraz widzimy go już w całej okazałości, oto GTstreet R, czyli pakiet dla Porsche 911 Turbo oraz Turbo S. Tuner zamierza zbudować tylko 87 egzemplarzy.

Liczba 87 nie pojawia się przypadkowo, jest ona związana z datą założenia marki TechArt, co miało miejsce w roku 1987. Na liście zmian znajdziesz pakiet zmieniający wygląd nadwozia, sportowy układ wydechowy, kute alufelgi oraz zestaw zwiększający moc silnika.

2021 TechArt GT Street R
2021 TechArt GT Street R przód

TechArt bardzo poważnie podszedł do sprawy aerodynamiki. Pakiet nowego ospojlerowania nie tylko dobrze wygląda, ale również spełnia swoją funkcję.

Dzięki wizytom w tunelu aerodynamicznym udało się osiągnąć 4-krotnie większy docisk tylnej osi oraz o 45% zmniejszyć siłę unoszenia przedniej osi podczas jazdy z prędkością 140 km/h.

Modyfikacje silnika doprowadziły do zwiększenia jego parametrów. Od teraz 3.8 litrowa jednostka 6-cylindrowa oferuje aż 800 koni mechanicznych i 950 niutonometrów momentu obrotowego.

2021 TechArt GT Street R
2021 TechArt GT Street R wnętrze

Maksymalna prędkość jaką będziesz zdołał osiągnąć to aż 350 km/h. Niestety tuner nie pochwalił się czasem przyspieszenia do 100 km/h. Być może ze względu na mocniejszy docisk, nie uległ on poprawie względem wyniku osiąganego przez seryjne Porsche 911 Turbo S. Co i tak nie powinno martwić, ponieważ 2,6 sekundy do setki to rewelacyjny wynik.

Wnętrze standardowo już może być w pełni dostosowane do potrzeb klienta. W egzemplarzu wykorzystanym do oficjalnych zdjęć prasowych pojawiła się skóra z ciekawym kratowanym wzorem, trochę karbonu i mnóstwo alcantary.

Tuner nie pochwalił się niestety ceną pełnego pakietu, ale na osłodę pozwolił wszystkim na zabawę we własnym konfiguratorze umieszczonym na stronie internetowej. Jeśli masz więc chwilę wolnego w przerwie meczu – zapraszamy do TechArta.