8 lipca poznamy nowe BMW Serii 2 (2022). Na szczycie oferty 369-konna wersja M240i xDrive

W czwartek, 8 lipca nad ranem rozpocznie się pierwszy dzień jednego z najpopularniejszych festiwali wśród wszystkich miłośników motoryzacji.

Oczy większości z nas będą skierowane na Wielką Brytanię, gdzie otwarty zostanie Goodwood Festival Of Speed. Pojawi się tam wielu producentów, niektórzy z nich zaplanowali na te dni premiery nowych modeli.

2022 BMW M240i xDrive
2022 BMW M240i xDrive przód

Możesz zobaczyć Genesisa G70 Shooting Brake na żywo. Musisz tylko wybrać się do Anglii

Po raz pierwszy publicznie zobaczymy Genesisa G70 Shooting Brake, czyli auto które już wkrótce pojawi się również na polskim rynku i ma konkurować z BMW Serii 3 czy Mercedesem Klasy C.

Wygląd tego samochodu jest nam już jednak znany za sprawą internetowego debiutu, który odbył się kilka tygodni temu. Zupełną nowością z kolei będzie premiera nowej generacji BMW Serii 2.

2022 BMW M240i xDrive
2022 BMW M240i xDrive

Stanie się to pierwszego dnia festiwalu, najmocniejszą odmianą, którą będziemy mogli podziwiać będzie BMW M240i o mocy 369 koni mechanicznych.

Na szczęście bawarski producent nie wykonał radykalnego kroku i nadal najmniejsze coupe ze śmigłem na masce będzie posiadało napęd na tylne koła (lub xDrive). Cieszy też fakt, że przedni zderzak nie przypomina tego znanego z nowych BMW M3 oraz M4.

Czy nowe BMW Coupe też będzie miało wielkie nerki? Zobacz jak wygląda nowa Dwójka (wideo)

Do polskich salonów BMW Serii 2 nowej generacji trafi jeszcze w tym roku. Na najmocniejszą odmianę M2 poczekamy najprawdopodobniej do 2022.