24 nowe elektryczne autobusy Mercedes-Benz eCitaro trafią niedługo na ulice Gdyni

Jeszcze w tym roku gdyńskie ulice zostaną lekko odświeżone za pomocą bezemisyjnych autobusów miejskich marki Mercedes-Benz.

Aż 24 egzemplarze modelu eCitaro zostaną wprowadzone do użytku publicznego. Aż osiem z nich będzie autobusami przegubowymi, pozostałe 16 sztuk to busy jednoczęściowe wyposażone w dwie lub trzy pary drzwi.

Strach się bać. Ekipa z niebieskiego Cinquecento napada na autobus komunikacji miejskiej (wideo)

Nie znamy dokładnej specyfikacji, ale liczba miejsc wynosi 83/85 w przypadku standardowego busa oraz 145 w przypadku autobusu przegubowego.

Wyposażono je w nowej generacji baterie litowo-jonowe nowej generacji, które mogą być ładowane zarówno z gniazdka jak i przy pomocy pantografów podczas jazdy.

Mercedes-Benz eCitaro
Mercedes-Benz eCitaro

Łączna moc silników elektrycznych wynosi 125 kW czyli około 170 koni mechanicznych. Pozwoli to na sprawne, i co ważniejsze bezemisyjne poruszanie się po drogach Gdyni.

Kierowca tego autobusu powinien chyba już szukać nowej pracy. Poleciał w kosmos (wideo)

Mercedes-Benz chwali się, że to pierwsze tego typu zamówienie ze strony Polaków. Ma nadzieję na wzrost zainteresowania tego typu pojazdami i sprzedanie na nasz rynek jeszcze większej liczby elektrycznych autobusów.