W tym Audi SQ8 będziesz miał więcej mocy niż Lamborghini. Wystarczy wydać 120 tysięcy zł

Audi SQ8 kojarzy Ci się zapewne z silnikiem diesla. Właśnie w takiej formie wprowadzono go do oferty w 2019 roku. Teraz to się zmieniło, i pod maskę trafił 4.0 litrowy silnik V8 o mocy 507 koni mechanicznych.

Seryjnie przyspiesza on do 100 km/h w 4.1 sekundy, czyli niewiele gorzej od 600 konnego audi RS Q8, które potrzebuje na to 3.8 sekundy.

ABT Audi SQ8
ABT Audi SQ8

Teraz ABT postanowił wziąć sprawy w swoje ręce i stworzył pakiet wzmacniający dla SQ8. Wystarczyło zmienić oprogramowanie silnika, aby uzyskać moc aż 650 koni mechanicznych.

Mamy więc teraz w Audi moc o 10 koni mechanicznych większą niż ta, którą oferuje nam Lamborghini Urus. Aby nieco poprawić stylistycznie SQ8 można jeszcze zaopatrzyć się w pakiet dokładek ABT i 23-calowe felgi.

Jeśli więc masz ochotę zwiększyć moc w swoim Audi SQ8, przygotuj się na wydatek 103 tysięcy złotych. Dodatkowo musisz dopłacić jeszcze 15 tysięcy złotych za montaż i malowanie pakietu aero.

ABT Audi SQ8
ABT Audi SQ8

Jeśli zastanawiasz się nad zakupem Audi SQ8, możesz też bezpośrednio zwrócić się do ABT w tej sprawie. Wtedy koszt zakupu auta już po tuningu będzie wynosił od 590 tysięcy złotych, w zależności od wybranych opcji wyposażenia.