Tym Lamborghini za 1,3 mln złotych netto nie poszpanujesz na Placu Trzech Krzyży (wideo)

Oddział motorsportowy Lamborghini Squadra Corse zaprezentował dzisiaj tegoroczną odmianę Huracana, którą będą się ścigać uczestnicy ligi Super Trofeo.

Aby wystartować w jednym z sześciu wyścigów w Europie wystarczy kupić jeden z egzemplarzy Lamborghini Huracana Super Trofeo EVO2, lub być posiadaczem edycji z lat poprzednich.

Lamborghini Huracan STO dosłownie lata. Czy pobije rekord kółka na Nurburgringu? (wideo)

Opłata za udział w całym sezonie to jedyne 162 tysiące złotych netto. W cenie dostaniecie 3 komplety opon na każdy z wyścigów. Każdy dodatkowy zestaw ogumienia to 8 300 złotych netto.

Lamborghini Huracan Super Trofeo EVO2
Lamborghini Huracan Super Trofeo EVO2

Trzeba oczywiście zapłacić również za swój samochód. Tegoroczna odmiana Huracana Super Trofeo EVO2 to koszt 250 000 euro netto.

Wyścigowe emocje zapewnia 5.2 litrowy silnik V10, który generuje 620 koni mechanicznych. Jest on spięty z sekwencyjną skrzynią biegów X-Trac.

Ma pod maską moc pięciu Huracanów. Oto najszybsze Lamborghini na świecie (wideo)

Wszyscy uczestnicy poprzednich sezonów, którzy mają ochotę poprawić wygląd swojego obecnego Huracana, mogą zamówić elementy z EVO2. Samochód oczywiście nie posiada homologacji drogowej i można go używać tylko na torach wyścigowych.