To najładniejsze i najszybsze M4 w ofercie. BMW M4 Competition xDrive Cabrio (2021) oficjalnie

Tak oto do oferty BMW trafiła pierwsza odmiana BMW M4 z napędem xDrive. Stało się tak za sprawą premiery BMW M4 Competition xDrive Cabrio G83.

Jest to pierwszy model z gamy M3/M4 dostępny z napędem M xDrive. Ale spokojnie, dla wielbicieli pokonywania zakrętów bokiem to auto też jest idealne, bez problemu można odłączyć napęd na przednią oś i cieszyć się czystym napędem na tył.

Nowe BMW M3 i M4 (2021): ogromny grill zawitał do „trójki”

Jednak dzięki dodaniu dodatkowej trakcji podczas startu, nowe M4 Competition xDrive Cabrio przyspiesza do 100 km/h jeszcze szybciej. Teraz zajmuje mu to tylko 3,7 sekundy.

BMW M4 Competition xDrive Convertible
BMW M4 Competition xDrive Convertible

Pod maską nie znajdziesz żadnych zmian w stosunku do M4 Competition. 3.0 litrowy silnik R6 z dwiema turbinami, 510 koni mechanicznych, 650 niutonometrów i prędkość maksymalna ograniczona do 250 km/h (290 km/h z pakietem BMW M Driver za 11 100 zł).

BMW wróciło do materiałowego dachu w wersji Cabrio. Naszym zdaniem to zmiana zdecydowanie na plus. Nie dość, że auto jest lżejsze, to jeszcze wygląda o dużo lepiej niż ze składanym hardtopem. Ostatnio taki dach montowano w generacji e46, więc dawno temu.

Jeśli mowa o masie, poprzez dodanie napędu xDrive, oraz wzmocnień nadwozia, aby bez dachu zachowało ono sztywność, nowe M4 Competition xDrive Cabrio waży 1920 kilogramów. To o 195 kilogramów więcej niż odmiana Coupe bez xDrive. Mimo to osiągi udało się poprawić, a pokonywanie zakrętów dostarcza tyle samo frajdy.

BMW M4 Competition xDrive Convertible
BMW M4 Competition xDrive Convertible

A może nawet i więcej? Dźwięk silnika dochodzi teraz do naszych uszu jeszcze donośniej. Przy prędkości do 50 km/h w ciągu 18 sekund możemy otworzyć dach i cieszyć się w pełni słońcem i hałasem zza tylnego zderzaka.

Jeśli chcesz trochę obniżyć masę auta, możesz dokupić pakiet M Race Track, w skład którego wchodzą karbonowo-ceramiczne hamulce, lekkie alufelgi oraz karbonowe fotele kubełkowe. Dzięki temu masa własna pojazdu zmniejszy się o 25 kilogramów. Cena pakietu? 63 100 złotych.

BMW M4 CSL (2022) katowane ostro na torze. Będzie niesamowicie skuteczne na Ringu (wideo)

W Polsce ceny BMW M4 Competition xDrive Cabrio zaczynają się od 480 900 złotych. To więcej o 42 000 złotych od BMW M4 Competition Coupe.