Tak zza kierownicy wygląda jazda Bugatti za 36 milionów złotych. 10 osób już je kupiło (wideo)

Bugatti spędza ostatnio sporo czasu ze swoimi modelami na torze Nurburgring. Testuje tam nawet model Centodieci, który powstanie w limitowanej liczbie zaledwie 10 egzemplarzy.

Auto napędzane jest 8.0 litrowym silnikiem W16 z czterema turbosprężarkami. Moc jaką generuje to 1600 koni mechanicznych i 1600 niutonometrów momentu obrotowego.

Chciał być wyjątkowy, więc kupił Bugatti. Zdziwił się gdy spojrzał w lusterko wsteczne (wideo)

Jeden z pracowników firmy Apex, która wynajmuje auta na tor, a także organizuje przejażdżki na miejscu pasażera, postanowił wsiąść na prawy fotel i zrobić rundkę z pracownikiem Bugatti.

Bugatti Chiron Pur Sport Divo Centodieci Super Sport 300+ Nurburgring
Bugatti Chiron Pur Sport Divo Centodieci Super Sport 300+ Nurburgring

Samochód potrafi rozpędzić się do 300 km/h w 13.1 sekundy, mijając po drodze liczbę 100 już po 2.4 sekundy. Prędkość maksymalna to 380 km/h. Została ona ograniczona elektronicznie.

Pierwsze z dziesięciu egzemplarzy, nawiązującego do legendarnego modelu EB110, Bugatti Centodieci mają trafić do klientów jeszcze w tym roku. Cena każdego z nich zaczynała się od 36 milionów złotych.

Bugatti Chiron mierzy się z odrzutowcem. Jeden na lądzie dosłownie sponiewierał drugiego! (wideo)

Oprócz tego, do malowniczego miasteczka przywieziono również 1 z 40 Bugatti Divo, którego cena zaczyna się od 22,5 miliona złotych, 1 z 30 Bugatti Chiron Super Sport 300+ za około 16 milionów złotych, oraz 1 z 60 Chironów Pur Sport za około 13,5 miliona złotych.