Ta starsza kobieta miała ogromne szczęście. Kierowca ominął ją driftem (wideo)

Oto idealny przykład co może się stać, jeśli piesi przestaną myśleć i zaczną na ślepo respektować prawo które im dano. Mowa o prawie pierwszeństwa do wejścia na przejście dla pieszych.

Kierujący pojazdem, zbliżając się do przejścia dla pieszych, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność, zmniejszyć prędkość tak, aby nie narazić na niebezpieczeństwo pieszego znajdującego się na tym przejściu albo na nie wchodzącego i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na tym przejściu albo wchodzącemu na to przejście, z zastrzeżeniem ust. 1a.”
Ustawa z dnia 25 lutego 2021 r. o zmianie ustawy – Prawo o ruchu drogowym, art. 1, ust. 5), pkt. a).

Zablokowali helikopterem przejazd aby spytać o drogę. Nie mogli się odnaleźć (wideo)

Daje to więc pieszym możliwość bezmyślnego wtargnięcia na przejście i zrzucenie winy na kierowcę, który nie zdołał wyhamować przed pasami. Pytanie czy taka możliwość bardziej im pomoże w skróceniu czasu oczekiwania na przejście?

Do sytuacji, których w naszym kraju będzie wkrótce coraz więcej, doszło na jednej z rosyjskich prowincji. Tuż przed koła pędzącej Lady Kaliny wbiegła kobieta.

Nawet chwila nieuwagi może skończyć się tragicznie. Oto doskonały przykład (wideo)

Kierowca jakimś cudem ominął wychodzącą z autobusu, jednak swojego samochodu nie zdołał już uratować. Wylądował na przydrożnym płocie.