Szwajcar zamierza kupić Lamborghini. Ale nie Urusa czy Huracana. On chce całą markę

Volkswagen, który jest właścicielem marki Lamborghini od 1998 roku, otrzymał od szwajcarskiej firmy Quantum Group AG ofertę zakupu włoskiej marki.

Jednym z pracowników firmy z Zurychu jest Rea Stark. Jest on współzałożycielem firmy Piëch Automotive, która zajmuje się produkcją samochodów elektrycznych.

Lamborghini chce robić samochody elektryczne. Cztery modele na horyzoncie Sant’Agata (wideo)

Głównym jej założycielem jest Anton Piëch, czyli syn Ferdinanda Piëcha – ówczesnego prezesa Volkswagena.

Wszystko to zatem jedna wielka rodzina. Producent samochodów elektrycznych mógłby w dobrym kierunku poprowadzić markę Lamborghini, która ogłosiła ostatnio, że najwcześniej w 2025 roku pojawi się pierwszy model z takim właśnie napędem.

Lamborghini Stephan Winkelmann
Lamborghini Stephan Winkelmann

Kwota, którą Szwajcarzy zaproponowali Volkswagenowi to 7,5 miliarda euro, czyli około 33,7 miliarda złotych. Jeśli Niemcy zgodziliby się na taką propozycję, wtedy oddaliby firmie Quantum nie tylko prawa do nazwy, ale również całą fabrykę w Sant’Agata Bolognese oraz cały dział motorsportu Lamborghini.

Do tego otrzymaliby trwający jeszcze 5 lat kontrakt z Audi zapewniający im dostawy komponentów. To pozwoliłoby na kontynuowanie budowania obecnych modeli, do czasu stworzenia nowych własnych rozwiązań.

Lamborghini Huracan STO dosłownie lata. Czy pobije rekord kółka na Nurburgringu? (wideo)

Nie wiemy jednak, czy Volkswagen przyjmie tę propozycję. Być może będzie negocjował, bo wydaje nam się, że kwota jaką zaproponowali Szwajcarzy jest dosyć niska, jak za tak legendarną markę.