Shelby GT Mustang może mieć nawet 700 KM. Cena startuje od 235 tys. zł

Amerykańska firma Shelby zaprezentowała właśnie specjalny pakiet dla Forda Mustanga GT 5.0. Możemy nabyć zarówno w pełni zbudowany samochód, albo przerobić egzemplarz, który już posiadamy. W skład zmian wchodzi kilka poprawek stylistycznych, takich jak nowa maska z wlotami powietrza, nowy grill, progi boczne, spoiler na klapie, dyfuzor oraz 20-calowe felgi. Nie zabrakło również charakterystycznych pasów i naklejek z logotypami Shelby.

2021 Shelby GT Mustang
2021 Shelby GT Mustang tył

W środku znajdziemy obszyte na nowo fotele, nowe dywaniki oraz specjalną plakietkę świadczącą o oryginalności naszego Shelby. Najwięcej dzieje się jednak pod maską.

Tam seryjna moc 420 koni mechanicznych wykrzesanych z 5.0 litrowego V8 wzrasta aż do 480. Jeśli jednak dla Ciebie to wciąż mało, warto zapytać o opcjonalny pakiet, w skład którego wchodzi kompresor. Wtedy moc silnika jest w stanie osiągnąć nawet 700 koni mechanicznych.

2021 Shelby GT Mustang
2021 Shelby GT Mustang wnętrze

Oprócz zwiększenia mocy, Shelby oferuje sztywniejsze zawieszenie czy wydajniejszy układ hamulcowy. Pakiet Shelby dostępny jest zarówno dla wersji Coupe jak i Cabrio. Ceny zaczynają się od około 235,000 złotych, a jeśli zamierzasz oddać swojego Forda na przeróbkę, wtedy z portfela ucieknie tylko około 95,000 złotych.