Sarna tuż przed maską Audi S8 605 KM. Nowe lampy kosztują przynajmniej 10 tys. zł (wideo)

Jazda leśnymi drogami wymaga wzmożonej czujności na wybiegające na jezdnię zwierzęta. Uderzenie w jakiekolwiek z nich wiąże się z uszkodzeniem Twojego auta. W zależności od tego czy będzie to lis czy łoś, może się to skończyć albo lekką obcierką lakieru albo nawet kasacją samochodu.

Na załączonym filmie możesz zobaczyć jak kierowca 605-konnego Audi S8 Plus D4 w ostatniej chwili uniknął wjechania w dwie sarny przebiegające przez drogę. Kierowca szybko przewoził akurat pasażerów podczas zawodów Hillclimb Arosa, było to jedną z atrakcji dla widzów.

Autopilot Tesli nieprawdopodobnie ominął jelenia: zwierzę najpierw stało, a potem gwałtownie biegło pod koła

Zderzenie z takimi zwierzętami z pewnością uszkodziłoby co najmniej zderzak, maskę i reflektory. Koszt wymiany samych lamp Matrix LED to koszt około 10,000 złotych jeśli znajdziemy używany komplet. W serwisie nowe sztuki mogłyby kosztować nawet czterokrotnie więcej.

Do tego wymiana maski, zderzaka z wieloma czujnikami, halogenami i chromowanym grillem, a może nawet i szyby przedniej i nieuwaga mogłaby się zakończyć dosyć sporym rachunkiem dla ubezpieczyciela.