Potrafi rozpędzić się do 530 km/h. Zobacz z jaką łatwością prowadzi się Koenigsegg Jesko (wideo)

Szwedzka marka produkująca jedne z najszybszych samochodów na świecie cały czas jest na etapie testowania swojego najnowszego modelu Jesko. Jego premiera miała miejsce w Genewie w 2018 roku.

5.0 litrowe V8 z dwiema turbosprężarkami oferuje kierowcy aż 1600 koni mechanicznych, o ile zatankujemy paliwo E85. Na zwykłym paliwie ze stacji benzynowej będziemy mieli 'tylko’ 1300 koni mechanicznych.

On nie trzyma aut pod kocem. Zobacz jak użytkuje swojego Koenigsegga Agera RS (wideo)

Cała ta moc przekazywana jest na tylną oś poprzez jedyną w swoim rodzaju skrzynię biegów. Siedem sprzęgieł, trzy wały napędowe, długo by tłumaczyć.

Jednym z kluczowych osiągnięć tego auta jest prędkość maksymalna. Według producenta jest on w stanie osiągnąć aż 532 km/h. „Panie, i po co to? Na te polskie drogi?”

Nie masz pomysłu na prezent na Dzień Dziecka? Nowe zestawy od LEGO poniżej 100 złotych

Koenigsegg postanowił pokazać, że nie próżnuje, i delikatnie zaspokoić ciekawość fanów. Wrzucił więc krótkie wideo, na którym pokazuje z jaką łatwością można się zabawić ponad 1000-konnym autem z napędem na tył.

Na pierwsze egzemplarze na drodze będzie trzeba jeszcze chwilę poczekać. Ale już niedługo miniaturka do złożenia z klocków Lego pojawi się na półkach sklepów z zabawkami.