Potrafi rozpędzić się do 530 km/h. Zobacz z jaką łatwością prowadzi się Koenigsegg Jesko (wideo)

Szwedzka marka produkująca jedne z najszybszych samochodów na świecie cały czas jest na etapie testowania swojego najnowszego modelu Jesko. Jego premiera miała miejsce w Genewie w 2018 roku.

5.0 litrowe V8 z dwiema turbosprężarkami oferuje kierowcy aż 1600 koni mechanicznych, o ile zatankujemy paliwo E85. Na zwykłym paliwie ze stacji benzynowej będziemy mieli 'tylko’ 1300 koni mechanicznych.

Cała ta moc przekazywana jest na tylną oś poprzez jedyną w swoim rodzaju skrzynię biegów. Siedem sprzęgieł, trzy wały napędowe, długo by tłumaczyć.

Jednym z kluczowych osiągnięć tego auta jest prędkość maksymalna. Według producenta jest on w stanie osiągnąć aż 532 km/h. „Panie, i po co to? Na te polskie drogi?”

Nie masz pomysłu na prezent na Dzień Dziecka? Nowe zestawy od LEGO poniżej 100 złotych

Koenigsegg postanowił pokazać, że nie próżnuje, i delikatnie zaspokoić ciekawość fanów. Wrzucił więc krótkie wideo, na którym pokazuje z jaką łatwością można się zabawić ponad 1000-konnym autem z napędem na tył.

Na pierwsze egzemplarze na drodze będzie trzeba jeszcze chwilę poczekać. Ale już niedługo miniaturka do złożenia z klocków Lego pojawi się na półkach sklepów z zabawkami.