Posiadasz Ferrari F8 Tributo? Świętuj 30 urodziny razem z Akrapovicem (wideo)

Marka Akrapovic znana jest chyba wszystkim fanom motoryzacji. Układy wydechowe tej firmy znajdziemy już nie tylko w projektach tuningowych, ale również w seryjnych autach sprzedawanych w salonach.

Marka Akrapovic jest już na rynku od 30 lat, i z tej właśnie okazji wypuściła do oferty specjalny limitowany układ wydechowy. Zamierza sprzedać go tylko 30 klientom.

Swoim starym Golfem z przyzwyczajenia zniszczył lakier Ferrari za 110 tys. złotych (wideo)

Mowa o pełnym układzie tytanowym przeznaczonym dla Ferrari F8 Tributo. Każdy z klientów otrzyma wydech z indywidualnym numerem seryjnym oraz certyfikatem.

Zastosowanie tego wydechu w F8 Tributo spowoduje nie tylko spadek masy auta, ale również wzrost osiągów. Odetkanie 3.9 litrowego V8 z dwiema turbinami poskutkowało wzrostem mocy o 18 koni mechanicznych oraz momentu obrotowego o 34 niutonometry.

Nigdy w życiu nie widziałeś bardziej czarnego Ferrari. Producent testuje nowy kolor (wideo)

Dodatkowo Akrapovic zastosował system, dzięki któremu będzie można z poziomu kabiny uruchomić tryb cichy. Przyda się gdy wrócicie do domu w nocy i nie będziecie chcieli obudzić sąsiadów dookoła. Ceny limitowanego zestawu niestety nie podano.